Nieuws

Geluid uit de praktijk van Pieter en Rinet Baar - Uithuizermeeden (Gn.)


Xsires kruisingsspecialist Alfred Hulst, werkzaam in Groningen, Drenthe, Zuid Friesland en de Noordoostpolder kreeg van melkveehoudster Rinet Baar uit het Groningse Uithuizermeeden onderstaande enthousiaste email. Dit leuke bericht willen we u niet onthouden!

Het superbevruchtende effect van SpermVital sperma wordt inmiddels grootschalig bevestigd door de vele positieve reacties die Xsires bijna dagelijks uit de praktijk krijgt. Inmiddels heeft Xsires naast de zeer populaire Braut ook een tweede Noors Roodbonte stier beschikbaar in de unieke SpermVital uitvoering. Dat is Storremma, een echt gehaltenkanon.


Hallo Alfred,

N.a.v. het bedrijfsbezoek van de DAP gister wou ik je het volgende even mailen: we hadden 7 Braut SpermVital rietjes, ik heb er 6 van gebruikt op 5 koeien, waarvan in ieder geval 3 drachtig zijn geworden. De Kians heeft ie in elk geval drachtig gemaakt en die waren al meerdere keren geïnsemineerd. Dus dat SpermVital werkt gelukkig wel! Op nog een koe had ik ook SpermVital gebruikt, maar daar bleek wat anders aan de hand te zijn (zij kwam nl. terug) waardoor ze niet drachtig kon worden.

We hebben vrijdag trouwens ook nog een mooi Brown Swiss koekalf gevangen en je tip van ‘kop in de emmer en vingers in bek’ kwam hier ook uitstekend weer van pas! Ook weer zo’n stronteigenwijs koekalf - ik weet niet of het aan het geslacht ligt of aan het ras? - dat het vertikt aan de speen te drinken van de speenemmer.

Ik heb nog een heel ander verhaaltje, waar ik nog veel en veel blijer mee ben: vandaag hadden we nl. klauwen bekapt met de rundveepedicure en in september is onze eerste Skjenaust vaars gekalfd (alleen) op 22 maanden, 1e keer MPR was de lw 126 en cgt 54
(altijd 1e rondje in de melkput) en ik was dus heel benieuwd wat zo’n hoge melkgift met de klauwen zou doen. Onze ervaringen de afgelopen jaren met dergelijke 100%HF vaarzen zijn nl. niet zo best: meestal zwaar bevangen en slecht drachtig te krijgen! Maar sowieso is deze vaars al 2x tochtig geweest en  binnenkort wordt ze volgens advies met Rumgo geïnsemineerd! Maar nu met de klauwbekapper heb ik er specifiek even naar gekeken en gevraagd: (wij doen niet meer aan klauwscoren) de klauwen zijn perfect was zijn oordeel (dus GEEN bevangenheid, wittelijndefect, zoolzweer enz. enz.) en dat is voor mij vooral een bevestiging van de goede keus m.b.t. inkruisen: goede (hoog in dit geval) producties met behoud van gezondheid van de koe!


We gaan rustig door op deze manier!

Groeten, Rinet Baar

P.s. Zodra die 'eigenwijze' dames in een groepje kalveren komen na 14 dagen, waar er wel netjes aan de spenen van speenemmers wordt gedronken, doen ze dat prima!


Braut dochter Marijtje 450 (NRF x HF)
Prod: 305 1.11 7.934  4,32  3,51 lw 105 vsp.
Tochtig met 1e monstername na 55 dagen en geïnsemineerd met Wille. Celgetal 47
Eig.: Fam. H. Drenten – Holthone (Ov.)


Uier Marijtje 450